Chystáte sa na opravu fasádnej omietky vo vlastnej réžii? Podrobné naštudovanie postupov na internete, pozretie tutoriálov a prečítanie návodov na prípravkoch často nestačí. Prečítajte si naše tipy a vyhnite sa trom najčastejším chybám.
1.Počkajte na správne obdobie
Aplikácia fasádnej omietky si vyžaduje podmienky, ktoré dokážu splniť len niektoré ročné obdobia. Vo väčšine prípadov sa odporúča začať s prácami (no záleží aj od použitých materiálov) počas dní, kedy teplota dosiahne minimálne 5 stupňov Celzia. Omietku neodporúčame riešiť ani počas silného vetra či dažďa. Radšej počkajte pár dní a vystihnite obdobie s vyšším teplotami. Aj samotná práca vám pôjde od ruky v prípade, že sa počasie umúdri.
2.Nedostatok času na vyzretie jednotlivých vrstiev
Na vyschnutie jednotlivých vrstiev nestačí deň. Správna aplikácia omietky si vyžaduje presné nasledovanie inštrukcií pre prácu s použitými prostriedkami. To, že nejaká vrstva vyzerá na prvý pohľad zaschnutá, neznamená, že to je aj pravda. Jednotlivé zložky v týchto zlúčeninách pracujú dlhšie a čas uvedený v návodoch má svoje opodstatnenie.
3.Zanedbanie opravy podkladu
Praskliny tvoria najväčší problém pri aplikácií novej omietky. Rovnica je jednoduchá. Keď ich neopravíte, o pár mesiacov budú viditeľné znova. Pri väčších prasklinách (najmä na tehlových stenách) zvážte posúdenie statiky a premurovanie kritických miest.
Ak sa kvôli možným komplikáciám necítite na svojpomocnú opravu omietky, nechajte to na nás. Náš tím skúsených profesionálov navrhne ideálne riešenie a realizuje celý proces opravy, a to s použitím najmodernejších pracovných metód a kvalitných materiálov pre dosiahnutie uspokojivého výsledku. Kvalitná fasáda predsa musí vydržať a určite ju nechcete o rok opravovať zase, však?