Prerábate byt a jednou z posledných fáz je maľovanie stien. Oškriabali ste 17 vrstiev starých farieb a valčekov spred 50 rokov a chystáte sa natrieť izbu vybranou farbou. Pri škriabaní ste si však nedali pozor a steny vyzerajú, ako keby sa na nich vyzúril medveď. Teraz je ten čas kúpiť stierku.
Na čo slúži stierka?
Vaše steny sú po desiatkach rokov dopraskané kvôli tomu, že tehla/panel/kváder stále pracujú a hýbu sa a ryhy od škriabania sa nedajú zatrieť sadrou. Chcete zakryť aj diery po klincoch a hmoždinách? Tým pádom musíte stenu vystierkovať. Nemusíte sa toho obávať, postup je veľmi jednoduchý.
Príprava
Stierku si zarobíte vo vedre podľa návodu na obale. Okrem toho budete potrebovať nerezové náradie na nanášanie stierky, a ideálne aj drevenú dosku, ktorú si položíte pod stenu. Ak vám pri nanášaní nejaké kusy odpadnú, môžete ich opäť použiť.
Nanášanie
Stierku nanášame v požadovanej vrstve na stenu. Postupným naťahovaním a zarezávaním sa snažíme dosiahnuť rovnakú hrúbku stierky na celej stene. Skutočne veľké diery po rúcaní môžete zalepiť aj maltou alebo lepidlom, ktorým lepíte kvádre alebo dlažbu. Po vyrovnaní stierky môžete prejsť k poslednej fáze.
Štruktúra
Tú vytvoríme plastovým hladidlom. Opäť sa pozrieme do návodu, aby sme zistili, po akej dobe môžeme stierku upravovať. Možno sa uchýlite k modernej úprave a vyberiete si „motív“, ktorý nespĺňa žiadne požiadavky symetrickosti. Stierku môžete vyšúchať aj úplne do hladka. Všetko závisí od vašich požiadaviek.
Je toho príliš veľa?
Maľovanie a stierkovanie môže byť občas problematické. Najmä v prípade, že s takouto prácou nemáte žiadne skúsenosti a nedisponujete ani dostatkom času. V takom prípade sa obráťte na našu firmu. Radi sa pozrieme na váš projekt a ukážeme vám, ako sa dá nové bývanie priviesť do stavu dokonalosti.